آزمایشهای بتن و مقاومت مصالح

3321

این آزمایشگاه کلیه مراحل نمونه گیری، عمل‌آوری و تست مقاومت فشاری بتن مصرفی در کارگاه را طبق الزامات مبحث نهم مقررات ملی ساختمان انجام می‌دهد. در ایران استاندارهای مختلفی برای اجرای این مقررات بکار برده می‌شود که غالباً استاندارد ASTM C 172-97 برای نمونه برداری از بتن تازه و B.S.1881 برای آزمایش مقاومت فشاری قالبهای مکعبی کاربرد دارد. شایان ذکر است که نظام مهندسی ساختمان براساس نص صریح مبحث نهم مقررات ملی ساختمان، نتایج تبدیل یافته به نمونه‌های استوانه‌ای استاندارد را به عنوان مقاومت بتن مصرفی به رسمیت می‌شناسد. بنابراین این آزمایشگاه با طراحی فایل اختصاصی خود تحت نرم افزار اکسل اقدام به اعمال ضرایب لازم برای تبدیل نتایج به مبنای استاندارد کرده است. بدین ترتیب شیتهای آزمایش بتن بدون محاسبات دستی که بعضاً دارای خطای انسانی می‌باشدتهیه شده و از بروز اشتباه در اعلام نتیجه آزمایشها جلوگیری بعمل می‌آید.

0
حمیدرضا راحت از تهران ۱۳۹۸/۴/۲
سلام خسته نباشید: جسارتا نمونه های مکعبی مورد استفاده قاعدتا ۱۵×۱۵ باید باشد ضمت در نظر گرفتن ضرایب تصحیح جک های کالیبره شده ی بتن شکن وایضا تهیه شیتهای آزمایشگاهی قطعا یه پیش نویس دست نویس و یا یه دفتر بتن کارگاهی که مقاومت فشاری نمونه های اخذ شده در آن ثبت گردیده نیز در کارگاه میبایست موجود باشد. متشکرم
مدیر سایت ۱۳۹۸/۷/۲۰
با سلام ممنون از توجه شما. بله تمام نمونه گیریهایی که در 99 درصد پروژه های ما انجام می شود با استفاده از مکعبهای 15*15*15 است.
گیلان - رشت - خیابان نیکمرام- بعد از کوچه مریم - پلاک 90     
 کد پستی : 66484-41557
 ایمیل : info@apss-co.ir      
تلفن  : 33551850-013 

© 2017 تمام حقوق این سایت برای آزماپی ستون سازه محفوظ است | طراحی شده:شرکت مهیانت شمال